Taisyklingas miegas

Taisyklingas miegas turi labai didelę įtaką sveikam stuburui, gerai savijautai ir bendrai sveikatai. Miegodamas žmogus vidutiniškai praleidžia 30% savo gyvenimo, tačiau retas pasirūpina taisyklinga ir saugia miego aplinka. Dažniausios miegojimo padėtys yra ant nugaros ir ant šono, kiek rečiau ant pilvo.

Miegas ant šonų

Tai bene populiariausia miegojimo padėtis. Šioje padėtyje stuburas išlaiko natūralią S formą, tačiau įprastas miegas ant šono turi trūkumų, kurie neigiamai veikia stuburą.

Kai kūnas yra padėtyje ant šono, gravitacija tempia stuburą žemyn ir keičia natūralią 3D formą. Kaklo ir juosmens dalis šiek tiek išsilenkia, todėl galite jausti šių sričių nugaros skausmus. Taip pat miegant ant šono, pasikreipia dubens kaulai, dėl to gali skaudėti juosmens sritis.

Pagrindinė taisyklingo miego ant šono taisyklė – išlaikyti stuburą tiesioje linijoje (jeigu žiūrėti iš priekio ir nugaros). Šioje padėtyje netinka tradicinės aukštos pagalvės, taip pat šioje padėtyje netinka miegoti iš vis be pagalvės, kadangi kaklui būtina atrama. Pagalvė turėtų suteikti atramą tiek galvai, tiek ir kaklui.

Taip pat šioje padėtyje yra būtina atrama ties liemeniu bei tarp kojų. Taip išlaikoma tiesi padėtis, išvengiama dubens kaulų pasikreipimo ir su tuo susijusių nugaros skausmų.

taisyklingas miegas ant sono

Miegas ant nugaros

Tai antra pagal populiarumą miegojimo poza, kurią renkasi ~30% žmonių. Tradicinė šios pozos padėtis sukelia įtampas ties kaklu bei juosmeniu, todėl svarbu naudoti papildomas priemones, siekiant išlaikyti tiesią stuburo padėtį.

Įprastai sąlytis su čiužiniu tenka sėdmenims ir viršutinei nugaros daliai, tuo tarpu juosmens dalis neturi pagrindo ir veikiama gravitacijos išsikreipia.

Atlikti tyrimai ir studijos siūlo pasirūpinti teisinga kaklo, juosmens bei kojų atrama, miegant ant nugaros. Tam yra sukurtos specialios juosmens bei kojų pagalvės, kurios tolygiai paskirsto paviršiaus sąlyčio plotą.

 

 

 

taisyklingas miegas ant nugaros

miegas ant pilvo

Miegas ant pilvo suaugusiems žmonėms sukelia didžiausias apkrovas, todėl yra rečiausiai naudojama miegojimo poza. Miegant ant pilvo, ypač ant minkšto pagrindo, suplokštėja juosmeninė stuburo dalis. Taipogi, norint miegoti ant pilvo, tenka laikyti pasuktą galvą, o tai gali pertempti kaklo raumenis.

Renkantis šią miegojimo padėtį, būtina pasirūpinti tinkama atrama ties pilvo sritimi bei tinkamo aukščio pagalve.

taisyklingas miegas ant pilvo

 

PERŽIŪRĖKITE MŪSŲ SIŪLOMAS PREKES IR PRADĖKITE TAISYKLINGAI MIEGOTI JAU ŠIANDIEN!

 

SVARSTOTE, KODĖL JUMS TURĖTŲ RŪPĖTI TAISYKLINGA LAIKYSENA?