Virškinimo problemos

virskinimo problemos

Virškinimo problemos

Virškinimo problemos ir laikysena iš pažiūros gali atrodyti tarpusavyje nesusiję dalykai, tačiau šiame straipsnyje sužinosite, kaip netaisyklinga laikysena gali turėti įtakos absoliučiai visai virškinimo sistemai – pradedant refliuksu, baigiant užkietėjusiais viduriais!

Virškinimo problemos gali pasireikšti kaip rezultatas:

  1. organų spaudimo
  2. nervo klajoklio sutrikimo
1. organų spaudimas

Virškinimo sistema mūsų organizme yra išsidėsčiusi tarp šonkaulių (po diafragma, kuri atskiria krūtinės sritį ir pilvo ertmę) ir dubens kaulų. Kai mes susikūpriname, atstumas tarp šių skeleto dalių sumažėja ir organai, kurie turi tam tikrą išsidėstymą, yra suspaudžiami. Suspaustame žarnyne sunkiau vyksta peristaltika, maistas lėčiau virškinamas, sunkiau pasišalina dujos, slopinama kraujotaka. Suspaudžiamas skrandis, todėl gali atsirasti refliuksas.

TAISYKLINGA FORMA = TAISYKLINGA FUNKCIJA

Kai mes stovime ar sėdime taisyklingai, vidaus organai taip pat išsidėsto taisyklingai ir gali atlikti savo funkcijas kur kas geriau. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių skundžiasi „atsikišusiu, išvirtusiu pilvuku” (vyrams: „alaus pilvas”), kuris gali varginti net ir lieknus žmones, nepaisant to, kokias pastangas bedėtume – dietos ir sportas yra neveiksmingi. Tokio „išvirtusio pilvo” priežastis gali būti netaisyklinga laikysena, kuomet suspausti viduriai remiasi į pilvo sieną. Kaip jau minėta, sumažėjęs atstumas tarp šonkaulių lanko ir dubens kaulų, sumažina bendrą pilvo ertmę, todėl žarnynas yra tarsi „išspaudžiamas”.

virskinimo problemos

2. nervo klajoklio sutrikimas

Pilvo pūtimas, rėmuo, refliuksas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pralaidus žarnynas – visos šios problemos gali būti į priekį palenktos galvos, arba kitaip „žinučių kaklo” pasekmė.

Ką gali palenktas kaklas turėti bendro su virškinimu?

Įsivaizduokite, kad iš šono žiūrime į taisyklingą stuburo padėtį. Kaklo srityje slanksteliai išsidėstę gražiu linkiu (savo forma panašiu į bananą). Jeigu žmogus turi blogų įpročių ir dažnai bei ilgai laiko galvą palenkęs, sėdi ar vaikšto susikūprinęs, kaklo linkis praranda būdingą formą ir „išsitiesia”.

netaisyklinga laikysena

Kuomet stuburas „praranda” savo natūralius linkius, slanksteliai pradeda tempti nugaros smegenis ir nervus. Būtent kaklo srityje ties pirmaisiais dviem slanksteliais yra vienas didžiausių ir svarbiausių galvinių nervų – nervas klajoklis. Šis nervas tarsi jungtis tarp galvos smegenų ir vidaus organų. Šis nervas atsakingas už tokius dalykus kaip: žarnyno peristaltika, druskos rūgšties gamyba, kasos fermentų gamyba ir kt. Kiti nervai esantys kaklo srityje, kuomet tempiami, gali sukelti imuninės sistemos sutrikimą, migreną, nerimą, nemigą, aukštą kraujo spaudimą, nuovargį ar galvos svaigimą.

virskinimo problemos

Kaip galite pakeisti savo laikyseną? 

 

Kokios kitos galimos netaisyklingos laikysenos pasekmės?

Leave a Reply